Historie

Příběh naší kapely ze zkušebny až na pódium. Kapela vznikla už okolo roku 1996 ve vesnici Světec. Později se skupina přestěhovala do sousední vesničky Dolní Jamné, odkud pochází i náš zakladatel Radek. První název kapely byl TADRM (pokud vám tento název nic neříká, přečtěte si ho pozpátku). První složení skupiny Tadrm bylo: Radek Knepr - kytara, Venca Mikát - zpěv, Milan Mikát - bicí, Josef Sopr - basa.

Po nějaké době se sestava mění a také se mění název kapely na CERBEROS. Složení: Jindra Diviš - kytara, Radek Knepr - basa, Karel Vacek - zpěv, Michal Palán - bicí.
V kapele se vystřídalo mnoho muzikantů a sestav. Přichází nový kytarista Dušan Ondrejka, ale kapela neměla žádného bubeníka. Vypadalo to, že se našel. Objevil se ve zkušebně a jen tak si zkusil zahrát a ono to šlo i když hrál poprvé v životě. Po pár zkouškách si upravil svůj styl. A tím bubeníkem byl Antonín Knížák. Vypadalo to, že kapela vyrazí ven a bude vyhrávat po okolí, ale odchází Dušan. Opět se hledal nový kytarista. Také že se našel.
Kapela působí ve složení: Karel Vacek - zpěv, Jindra Diviš - kytara, Pavel Čengery - kytara, Radek Knepr - basa, Antonín Knížák - bicí.
Během té doby Cerberos natočil dvě alba: "Bez názvu" a "Málo platný" a vyrazil ven mezi lidi. Byla to tehdy ta nejsilnější sestava kapely v té době. Později přichází však další změna a to opět v kytarovém obsazení. Odchází Pavel Čengery a na jeho pozici přichází Daniel Nazarov. Jenomže po věčných neshodách se kapela rozpadá. Odchází Radek, Tonda a také Dan. Ale nebyl to ještě konec, protože Karel a Jindra, jako poslední zbývající v kapele si dokázali najít nové spoluhráče. Je rok 2005 a kapela působí v sestavě: Karel Vacek - zpěv, Jindra Diviš - kytara, Venca Vrakovský - basa, Milan Diesel - kytara, Petr Mareš - bicí. Tato sestava však také dlouho nevydrží. Docházela trpělivost a tak se Cerberos definitivně rozpadá.
Trvalo to skoro deset let, než se skupina dala opět dohromady. Je léto 2014 a Cerberos opět zkouší ve zkušebně v Bezvěrově. Jindřich přivádí do kapely nového kytaristu Lukáše Brabce a Radek přivádí nového bubeníka Jakuba Bayera. Oba dva hráli jeden rok ve skupině The Priestman, která se pak rozpadla. Kapela působí ve složení: Jindra Diviš - kytara, Jakub Bayer - bicí, Karel Vacek - zpěv, Radek Knepr - basa, Lukáš Brabec - kytara. Doufejme, že tato obnova bude úspěšná, jako za starých časů. Kapela v této sestavě natočila album "Už nebudu" a vzápětí se opět rozpadá.
V zimně roku 2019 dal Jindra opět dohromady nový muzikanty. Josef Pavlíček - kytara, Jirka Januš - bicí a Míra Kisel - basa. Pořád, ale scházel zpěvák a toho přivádí Pepa v březnu 2020. Zpěvákem se stal Robert Hrůza, který kdysi působil s Pepou v jiné skupině. V červenci odchází basák Mirek a nahrazuje ho Jirka Holzäpfl.
V lednu 2022 začalo natáčení nového alba Cerberosu. Placka dostala jméno "Nežijeme v ráji" a na světlo přichází v červnu téhož roku. Deska je natočena v sestavě:
Jindra "Znalec" Diviš - kytara, Pepé "Chosse" Pavlíček - kytara, Robert "Bob" Hrůza - zpěv, Jiří "Fonzee" Holzäpfl - basa, Jiří "JJ" Januš - Bicí. Následovala promo tour po různých klubech, festivalech i městských slavnostech, vrcholem letní sezony 22 pak bylo vystoupení na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.
Na konci srpna 2022 odchází bubeník Jirka Januš.

V říjnu 2022 začínáme zkoušet s novým bubeníkem. Nový člen kapely je Ondra Kindl. A válíme dál.