Příběh naší kapely

Ze zkušebny až na pódium

Kapela vznikla už okolo roku 1996 ve vesnici Světec a později se skupina přestěhovala do sousední vesničky Dolní Jamné, odkud pochází i náš zakladatel Radek. Byl to jeho sen, který si také sám splnil. První název kapely byl TADRM (pokud vám tento název nic neříká, přečtěte si ho pozpátku). Později Tadrm přejmenovali na Cerberos.
První složení skupiny Tadrm bylo: kytara: Radek Knepr, zpěv: Venca Mikát, bicí: Milan Mikát, basa: Josef Sopr. Po nějaké době se sestava tak trochu mění a dělá si nové jméno, působí ve složení: kytara: Jindra Diviš, basa: Radek Knepr, zpěv: Karel Vacek, bicí: Michal Palán. To se však Cerberos stěhuje z Jamné do nedalekého Bezvěrova. Mezi tím se však v této kapele vystřídalo mnoho muzikantů a sestav. Zanedlouho přichází nový kytarista Dušan Ondrejka, ale kapela neměla žádného bubeníka. Vypadalo to že se našel, ale nic nebylo jisté. Objevil se ve zkušebně a jen tak si zkusil zahrát a ono to šlo i když hrál poprvé v životě. Po pár zkouškách si upravil svůj styl. A tím bubeníkem byl Antonín Knížák. Vypadalo to, že kapela vyrazí ven a bude vyhrávat po okolí, ale odchází Dušan. Opět se hledal nový kytarista. Také že se našel. Kapela tedy působí ve složení: zpěv: Karel Vacek, kytara: Jindra Diviš, kytara: Pavel Čengery, basa; Radek Knepr, bicí: Antonín Knížák. Během té doby Cerberos vydal i 2 desky a vyrazil ven mezi lidi ze své zkušebny a dokázal si udělat jméno ne jen po svém okolí. Byla to tehdy ta nejsilnější sestava kapely v té době. Později přichází však přichází další změna a to opět v kytarovém obsazení. Odchází Pavel Čengery a na jeho pozici přichází Daniel Nazarov. Jenomže po věčných neshodách se kapela rozpadá. Odchází Radek, Tonda a také Dan. Ale nebyl to ještě konec, protože Karel a Jindra, jako poslední zbývající v kapele si dokázali najít nové spoluhráče.
Je rok 2005 a kapela působí v sestavě: zpěv: Karel Vacek, kytara: Jindra Diviš, basa: Venca Vrakovský, kytara: Milan Diesel, bicí: Petr Mareš. Tato sestava však také dlouho nevydrží, docházela tu trpělivost a tak se Cerberos rozpadá doopravdy.
Trvalo to skoro deset let, než se skupina dala opět dohromady. Je léto 2014 a Cerberos opět zkouší ve zkušebně v Bezvěrově. Jindřich přivádí do kapely nového kytaristu Lukáše Brabce a Radek přivádí nového bubeníka Jakuba Bayera. Oba dva hráli jeden rok ve skupině The Priestman, která se pak rozpadla. Kapela působí ve složení: kytara: Jindra Diviš, bicí: Jakub Bayer, zpěv: Karel Vacek, basa: Radek Knepr, kytara: Lukáš Brabec. Doufejme, že tato obnova bude úspěšná, jako za starých časů. Kapela se opět rozpadá.
V zimně roku 2019 se kapela s novámi členy dává znova dohromady a to Jirka, Jindra, Chosse a Mirek. v březnu 2020 se přidal zpěvák Bob a v loňském roce 2020 v červenci odešel Mirek a byl nahrazen Jirkou.  Takže kapela má dva Jirky :D
Styl muziky? Snažíme se hrát dá se říct více žánrů. Hrajeme heavy metal, ploužáky, 90. léta neboli klasický bigbít. Snažíme se však dělat i nové písně


Členové

BOB
Fonzee
Chosse
JJ
Znalec